آتلیه عروس و داماد

معیار های انتخاب یک آتلیه مناسب برای عروس و داماد ها

عروس و داماد

قدمت صنعت عکاسی به سال 1839 میلادی بر میگردد. این یعنی بیش از 100 سال هست که از این صنعت می گذرد. عکس ها ما را به خاطرات شیرین و تلخ زندگیمان می برد. هر زمان که آلبوم عکس ها را مرور می کنیم خاطرات به همراه لحظه های شیرینی اش برایمان زنده می شود.

بعضی لحظه ها، تکرار نشدنی هستند و ثبت آن ها به زیباترین شکل ممکن باید انجام شود. مانند مراسم ازدواج، شب عروسی یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین شب ها برای عروس و داماد هاست و ثبت لحظه لحظه آن برای عروس و داماد بسیار مهم و با اهمیت است. به همین خاطر انتخاب یک آتلیه مناسب جهت مراسم ازدواج عروس و داماد ها یک دغدغه به حساب می آید.

با وجود اینکه این مراسم تنها یک شب طول می کشد. ولی انجام هماهنگی ها تهیه سالن، لباس، گل و بسیار موارد دیگر از مدت ها قبل صورت می گیرد.انتخاب آتلیه نیز از جمله کارهایی است که باید قبل از مراسم انجام شود.

 عروس و داماد ها باید به چه ویژگی هایی برای انتخاب آتلیه مورد نظرشان توجه کنند؟

عروس و داماد

هر عروس و دامادی به روش های متفاوتی آتلیه مورد نظرشان را انتخاب می کنند. برخی در گوگل سرچ میکنند. برخی دیگر از  دوستان وآشنایان تعریف یک آتلیه را می شنوند و به واسطه رضایت آن ها برای مراسم خود نیز به همان آتلیه میروند. عده ای دیگر با توجه به بودجه خود آتلیه مورد نظر خود را انتخاب می کنند و ….

به طور کلی عروس و داماد ها برای انتخاب آتلیه مناسب خودشان باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

  • بودجه و هزینه ای که برای آتلیه در نظر گرفته اید، توجه داشته باشید هر چقدرتعداد دوربین ها و تجهیزات و نفراتی که برای عکاسی در مراسم شما حضور پیدا می کنند بیشتر باشد هزینه شما را بالاتر می برد.

 

  • اگر میزان هزینه ای که می کنید برای شما اهمیتی ندارد ما به شما پیشنهاد می کنیم، عکس هایتان را چند روز قبل از مراسم بگیرید، در این صورت باید با آرایشگاه هماهنگ کنید و لباس تان نیز آماده باشد، به این شکل می توانید عکس های بیشتری بگیرید و در زمان انتخاب عکس مناسب دستان بازتر خواهد بود.

 

  • ارزانی یا کیفیت، در نظر داشته باشید قیمت کم همیشه مناسب نیست از آنجایی که جشن عروسی از جمله مراسم هایی است که فقط یکبار اتفاق می افتد به همین خاطر هزینه کردن برای ثبت لحظه های آن خالی از لطف نیست. اگر از آتلیه درخواست کاری ارزان قیمت کنید آتلیه نیز تیم مجرب خود را جهت ثبت لحظه های مراسم ازدواج شما نمی تواند بفرستد و یک تیم مبتدی نیز قابل اعتماد نیست بنابراین در مورد عکس باید بین کیفیت و ارزانی یکی را انتخاب کنید.

 

  • در زمان انتخاب آتلیه باید حضورا به آنجا بروید و آخرین نمونه کار ها و سبک کارشان را مشاهده کنید. بهتر است با عکاستان نیز یک صحبت داشته باشید، در این صورت می توانید با اخلاق وی آشنا شوید و به او بگویید که میخواهید بیشتر از چه بخش هایی از مراسم عکس بگیرد. از تجهیزات عکاسی و فیلم برداری آتلیه نیز دیدن کنید و اطمینان حاصل کنید که از به روز ترین تجهیزات استفاده می کنند.

 

  • اخلاق حرفه ای عکاس را به طور کامل بسنجید، روز مراسم عروسی بسیار برای عروس و داماد پر استرس است و داشتن یک عکاس با اخلاق حرفه ای می تواند از استرس آن ها کمی بکاهد در عین حال وقتی عروس و داماد احساس راحتی در مقابل عکاس داشته باشند ژست های بهتری را می توانند بگیرند. در زمان مراسم، عکاس را به مسئول تشریفات معرفی کنید تا از زمان کیک آوردن و .. از قبل خبر داشته باشد، تیم عکاس باید زودتر از سایر مهمان ها شام را صرف کنند تا بتوانند زمانیکه مهمان ها در حال صرف شام هستند از آن ها فیلم برداری کنند.

 

  • در صورتی که مذهبی هستید باید به آتلیه مراجعه کنید که پرسنل خانم در آن فعالیت می کنند و برای گرفتن عکس درخواست باغ خصوصی کنید به دلیل آنکه باغ هایی که برای مراسم ازدواج استفاده می شوند اغلب مشترک هستند و عروس و داماد های بسیاری در همان باغ مخصوص عکس های خود را می گیرند.

آتلیه عروس و داماد

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *